ابزارهای نجاری را بیشتر بشناسیم! معرفی کامل ابزار نجاری و وسایل نجاری

ابزار نجاری

اگر علاقمند به کار با چوب و دنیای هنر های چوبی هستید حتما باید ابزارهای نجاری برایتان جذابیت و هیجان داشته باشد و همانطور که می دانید ابزارهای نجاری طیف وسیعی از ابزارهای، برندها  و شرکت ها را در بر می گیرد و شما بر اساس کار و فعالیتان و بودجه در نظر گرفته شده ابزار خود را انتخاب می کند. در این مقاله سعی شده است ابزارهای نجاری نام برده شود و کاربرد هریک توضیح داده شود تا دوستداران کار با ابزارهای نجاری با اطلاعات و آگاهی مناسب شروع به انتخاب ابزار مورد نیاز خود بنمایند.

 

 

طبقه بندی ابزارهای نجاری

برای معرفی و توضیح انواع ابزارهای نجاری می توان با توجه به نیروی راه انداز و منبع تغذیه هریک از این ابزارها انها را تقسیم بندی کرد و به توضیح آنها پرداخت
دسته بندی ابزارهای نجاری

ابزار نجاری برقی

ابزارهای برقی نجاری از پرکاربرد ترین ابزار ها در صنایع چوب و نجاری است و بسته به نوع کار نجاری از این ابزار ها استفاده میشود. صنایع چوب و نجاری به چندین دسته مختلف تقسیم بندی میشود که هرکدام از ابزار برقی نجاری خاص خود استفاده میکنند.
در صنایع چوب که به ساخت مبلمان چوبی و سازه های چوبی در زمینه مبلمان فعالیت میکنند از ابزار برقی و دستگاه های نجاری برقی متفاوتی استفاده میکنند و در صنایع چوبی که به ساخت کابیت و دکوراسیون از محصولات چوبی مانند ام دی اف و نئوپان استفاده میکنند از ابزار و دستگاه های متفاوتی استفاده میکنند و به همین ترتیب دیگر زمینه های صنایع چوب مانند هنرهای تزئینی، منبت، معرق و دیگر صنایع تزئینی که از چوب استفاده می کنند ابزار نجاری مخصوص به خود را دارند. در ادامه با توجه به نوع کار به بررسی انواع ابزار نجاری برقی خواهیم پرداخت.

 

 

اره زنجیری ( اره درخت بر )

اره زنجیری از اولین ابزارهای نجاری است که برای برش درختان و گرده بینه های بزرگ استفاده میشود و به وسیله یک زنجیر که به دور یک تیغه ( ساطور ) در حال چرخش است کار برش را انجام میدهد و البته روی این زنجیر تیغه های کوچکی قرار گرفته که میتواند چوب تر یا تازه را براحتی برش دهد.

 

 

اره های زنجیری در دو نوع اره موتوری و اره برقی وجود دارند که به اره های درخت بر نیز معروف هستند. اره های زنجیزی بنزینی به وسیله یک موتور درون سوز بنزینی راه اندازی میشود و نیروی محرک آن سوخت فسیلی و بنزین است ولی اره های زنجیری برقی یا اره برقی توسط یک موتور الکتریکی کار میکند و زنجیر را به حرکت در می آورد. اخیرا اره های زنجیری شارژی نیز وارد بازار شده اند که با استقبال بسیار زیادی روبرو شده اند و تمام مزایای اره های بنزینی و اره برقی را دارند. از مهمترین مزایای اره های موتوری پرتابل بودن یا قابل کار بودن در مکان هایی است که برق وجود ندارد و عموما از اره زنجیری برای برش درخت استفاده میشود و در جنگل یا مزارع صنعتی تولید چوب برق وجود ندارد و به همین دلیل از اره های برقی نمیتوان در این فضاها استفاده کرد ولی بزرگ ترین مشکل اره های موتوری صدای بسیار زیاد و لرزش و آلودگی ناشی از سوختن سوخت فسیلی است ولی از بزرگ ترین محاسن این اره ها قابل حمل بودن و استفاده در هر مکانی است و البته قدرت بسیار زیاد آنها. اره های زنجیری برقی نیز با وجود نیاز به برق برای راه اندازی محاسن خود را دارد که از صدای بسیار کمتر و لرزش خیلی کمتر و بدون آلودگی بودن آن است ولی نیاز به برق شهری باعث شده تا محدودیت در استفاده داشته باشد. 

 

 

 

ولی اره های زنجیری شارژی هم مزیت پرتابل بودن را دارند که میتوان بدون نیاز به برق شهری مستقیم و بوسیله دو یا چند باتری از ان استفاده کرد و در هر مکانی مانند جنگل و مزارع تولید چوب آن را بکار برد و البته دود و سر وصدا و لرزش اره های موتوری را ندارد . شما برای خرید یا مشاهده مشخاصات انواع اره موتوری یا راه برقی میتوانید به دسته بندی این محصولات در سایت و فروشگاه تخصصی ابزار مارکت مراجعه نمایید تا بهترین برندها و مدلهای مختلف این ابزار را با بهترین قیمت و ارسال رایگان به سراسر ایران دریافت نمایید. ورود به صفحه اره موتوری و ورود به صفحه اره برقی 

 


اره فلکه

پس از برش خوردن کنده درختان در کارخانه های چوب بری و تبدیل تنه های درختان به الوار که متریال خام کارخانه جات تولید مبلمان یا کارگاه های نجاری است اولین ابزار یا اره مورد استفاده برای ساخت سازه های چوبی و مبلمان اره فلکه یا اره نواری چوب است. اره فلکه در انواع بسیار متنوعی طراحی و تولید می شود ولی اساس کار آنها کاملا شبیه به هم بوده و فقط در سایز و در برخی از ویژگی ها با یکدیگر متفاوت هستنند اما اگر بخواهیم اره فلکه ها را به دو دسته کلی تقسیم بندی کنیم میتوان دسته اول را اره های سایز کوچک وارداتی با برندهای مختلف مانند اره فلکه متابو، اره فلکه ماکیتا و اره فلکه دیوالت و دسته دوم را اره فلکه های داخلی که ساخت شرکت های ایرانی هستند و به اره فلکه تبریز و اره فلکه اصفهان و با سایز های اره فلکه 40 ، اره فلکه 60 ، اره فلکه 80 و دیگر سایزهای بالاتر. به طور کلی اره فلکه های کوچک تر برای ظریف کاری و انجام کارهای کوچک و صنایع دستی بکار می رود و اره فلکه های بزرگ تر برای تولید و ساخت مبلمان و سازه های چوبی بکار برده میشود.

 


اره فلکه برای برش های طولی در ضخامت الوار بیشتر بکار برده میشود. فرض کنید برای برش دادن یک الوار چوب با طول 3 متر، عرض 30 سانتی متر و ضخامت 6 سانتی متر به طوری که این الوار از ضخامت آن برش داده شود به صورتی که ضخامت 6 سانتی متری آن تبدیل به 3 سانتی متر، طول 3 متر و عرض 30 سانتی متر با ضخامت 3 سانتی متر شود بهترین ابزار اره فلکه است. اره فلکه برای برشهای کنحنی نیز کاربرد فراوانی دارد و یکی دیگر از کاربردهای بسیار مناسب اره فلکه است.
برش های اره فلکه بسیار خشن و ناهموار است و پس از برش با اره فلکه نیاز است چوب بریده شده رنده یا گندگی شود و سنباده بخورد تا به سطح نرم و هموار مورد نظر برسد.

اره فلکه از جمله ابزارهای بسیار پرکاربرد در نجاری است که در بازار مدلهای مختلف اره فلکه و اره نواری چوب بری وجود دارد که در ابزار مارکت میتوانید بهترین و پرطرفدارترین این اره را مشاهده کنید و با قیمت بسیار مناسب و بهترین قیمت خریداری نمایید. ابزار مارکت فروشگاه تخصصی ابزار است که مدلهای مختلف انواع اره فلکه را با مشخصات کامل و عکس اره فلکه برای راحتی انتخاب شما کنار هم گرد آروده و با ارسال رایگان در اختیار شما قرار دارد.

 


اره میزی

اره میزی از اولین دستگاه های مورد نیاز در صنایع چوب است و در بسیاری از زمینه های کاری در نجاری بکار گرفته میشود. اره میزی نجاری برای برش دادن دقیق چوب به ابعاد و اندازه های مختلف بکار برده میشود و برش های نرم و تمیز را با استفاده از اره میزی انجام می دهند.

 


تیغه اره میزی قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد و میتوان تیغه آن را در ارتفاع های مختلف تنظیم کرد و حتی قابلیت تنظیم زاویه نیز در اره میزی وجود دارد و برای برشهای زایه دار تا 45 درجه نیز میتوان از آن استفاده کرد. تنظیم ارتفاع تیغه اره این امکان را هم فراهم می آورد تا بتوان بوسیله اره میزی روی قطعه کار شیار هم ایجاد نمود

 


اره میزی از پرکاربرد ترین انواع اره در صنایع چوب است که نسبت به هرکدام از کارهای صنایع چوب نوع اره میزی متفاوتی استفاده می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد

 

 


اره سه کاره

اره سه کاره علاوه بر ماهییت اره میزی که کار اصلی این دستگاه است قالبیت استفاده به عنوان رنده، گندگی و کم کن را هم دارد و کار این ابزارها را هم انجام میدهد.

 


اره دورکن

در صنایع ام دی اف که کار ساخت انواع کابینت و دکوراسیون را انجام میدهند به دلیل استفاده از صفحات ام دی اف که در ابعاد بسیار بزرگ تر از هر نوع چوب و الواری هستند از اره میزی های متفاوتی استفاده می کنند که به دورکن یا اراه دور کن معروف است و در چندین مدل مختلف با ویژگی های متنوع در بازار وجود دارند. دورکن ها میزهای بسیار بزرگی دارا هستند و از یک قسمت ریلی یا واگنی هم بهره میبرند تا بتوانند براحتی صفحات ام دی اف بزرگ و سنگین را براحتی روی اره جابجا کنند و به سمت تیغه هدایت کنند.
در برخی از دورکن ها یک تیغه کوچک به نام تیغ خط زن وجود دارد که قبل از برش با تیغ بزرگ اصلی این تیغ روی روکش ام دی اف یک برش کم عمق ایجاد میکند تا هنگام برش اصلی روکش ام دی اف لب پر نشود و برش تمیز تری را ایجاد کند.


اره فارسی بر

فارسی بر نیز از دیگر ابزار ها و انواع اره های نجاری است که کاربرد فراوانی نیز دارد و برای برش های بسیار دقیق و تمیز و با زاویه های متخلف بکار برده می شود و در سایزها و انواع مختلفی وجود دارند ولی به طور کلی به دو دسته فارسی بر کشویی و فارسی بر ثابت تقسیم بندی میشوند که نسبت به نوع کار میتوان فارسی بر مناسب را انتخاب کرد

 


فارسی بر کشویی به دلیل وجود ریل کشویی در زیر موتور و تیغ اره، قابلیت جابجا شدن تیغ اره را دارد و نسبت به فارسی بر های ثابت میتواند طول برش بیشتری را پوشش دهد و مانند فارسی بر های ثابت که طول کمتری را پوشش میدهد نیستند
فارسی بر ها با سایزها و قطرهای تیغ متفاوتی وجود دارند که این تغییر قطر تیغ اره باعث تغییر عمق یا ارتفاع برش در چوب میشود و هرچقدر قطر تیغه اره بزرگ تر باشد با ارتفاع و عمق بیشتری برشکاری میکند

 


از فارسی بر برای برش اتصالاتی که با زاویه های 45 درجه متصل می شوند استفاده میشود ولی برای برش های دقیق دیگر نیز بکار برده می شود و توانایی برش با زوایای مرکب را دارد به این معنی که میتواند هم برش فارسی (45 درجه) از طریق تنظیم زاویه تیغ اره نسبت به قطعه کار و هم تنظیم زاویه میز اره نسبت به تیغ اره را انجام دهد که در نجاری و صنایع چوب بسیار پرکاربرد است.

برای آشنایی کامل با اره فارسی بر به مقاله راهنمای خرید فارسی بر در قسمت آموزه های ابزار در ابزار مارکت مراجعه نمایید و هرآنچه که برای انتخاب، خرید و استفاده از فارسی بر نیاز دارید را در این مقاله مطالعه کنید.

 


کف رنده ، گندگی و رنده گندگی

 

 


کف رنده یا رنده دستگاهی برای صاف کردن سطح چوب، از بین بردن رد برش اره، یا تراز کردن سطح چوب و از بین بردن پیچیدگی چوب به دلیل هم کشیدگی و وا کشیدگی است. رنده از طریق یک توپی که روی آن چند تیغ برش فولادی نصب شده است سطح چوب را می تراشد و صاف می کند. به عنوان مثال برای شروع کار روی یک تخته چوب یا الوار برای استفاده در سازه چوبی یا مبلمان نیاز به تراز کردن یکی از وجه های آن است تا بتوان یک سطح مرجع برای اندازه گیری، گونیا کردن، برش و دیگر عملیات هایی که در ساخت وسایل چوبی صورت می گیرد در اختیار داشت.

 


گندگی

طرز کار گندگی نیز کاملا شبیه به رنده است با این تفاوت که علاوه بر کارهایی که رنده انجام میدهد میتوان بوسیله گندگی ضخامت قطعه چوب را نیز به صورت دقیق تنظیم نمود و با مقدار عمق مشخصی کار صاف و یکدست کردن سطح چوب را انجام می دهد و یکی از تفاوت های گندگی با رنده حرکت تخته یا قطعه چوب در داخل آن است. از گندگی برای رسیدن به ضخامت نهایی قطعه کار استفاده میشود و برای صاف و یکدست کردن سطح قطعه کار استفاده میشود

 


رنده گندگی

رنده و گندگی هرکدام به صورت مجزا کار خاص خود را انجام میدهند و هرکدام به صورت دستگاهی مجزا موجود هستند ولی در غالب موارد رنده و گندگی در یک دستگاه وجود دارند که به آن رنده گندگی میگویند و بنا بر نوع دستگاه ممکن است دو تیغ رنده در دستگاه وجود داشته باشد که کار رنده و گندگی را انجام میدهند و یا توسط یک تیغ رنده که با تغییر موقعیت صفحه روی میز تبدیل به رنده شود یا گندگی

 


اره دیسکی یا اره گرد بر

اره دیسکی یکی از انواع اره های برقی مورد استفاده در نجاری و ام دی اف است که برای برش دادن مستقیم چوب و ام دی اف یا تخته های چوبی بکار میرود و تقریبا بجای اره میزی بکار برده میشود ولی چون میتوان آن را در دست گرفت و با آن کار کرد میتوان هنگام نصب درب چوبی ، کابینت ، هرگونه نصب دکور و یا در کارگاه برای برش چوب یا قطعاتی که بزرگ هستند و نمی توان آن ها را جابجا کرد استفاده می شود و به این خاطر به آن اره دیسکی یا اره گرد بر میگویند چون دقیقا مانند اره میزی توسط یک تیغه ی صفحه ایی که به آن تیغ اره گرد میگویند کار برش چوب را انجام میدهد. و در سایزهای مختلفی وجود دارند که سایز آن هم با توجه به سایز قطر تیغ اره مربوط می شود

 

 

اره نفوذی نیز از انواع اره دیسکی یا اره گرد بر است که دقت بسیار بیشتری نسبت به اره گردبر های معمول دارد و برای برش به کمک یک ریل آلومینیومی برش کاملا دقیق و تمیزی را انجام میدهد و با حرکت روی ریل از کج شدن خط برش و یا زاویه نا خواسته جلوگیری میکند و ابزار بسیار بسیار مناسبی برای برش های طولی بلندی است که به دلیل طول زیاد و یا سنگینی حجم چوب نمیتوان آن را با اره میزی برش داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اره دیسکی به راهنمای خرید اره دیسکی مراجعه فرمایید.

 


اره عمود بر یا اره چکشی

اره عمود بر نیز از ابزارهای نجاری است که میتواند تا حدودی کار اره فلکه یا اره نواری انجام دهد ولی به صورت محدود و کمی متفاوت تر از اره فلکه و در واقع هرکدام از این ابزارها کار خاص خود را انجام می دهند و فقط از لحاظ کارکرد کمی شبیه به هم هستند. اره عمود بر یا اره چکشی توسط یک گیربکس که در جلوی دستگاه قرار دارد حرکت چرخشی موتور را به حرکت خطی و رفت و برگشتی تبدیل می کند و ار طریق یک تیغه که در جلوی ابزار متصل شده است کار برش انواع مواد و از جمله چوب و ام دی اف را انجام میدهد.

جهت کسب اطلاعات کامل جهت انتخاب و خرید اره عمودبر و اره چکشی به مقاله راهنمای خرید اره عمود بر مراجعه نمایید.

 


اره چکشی تیغ های مختلفی برای برش مواد مختلف دارد که می توان با تغییر تیغ اره انواع فلزات، چوب، ام دی اف ، پلاستیک و مواد دیگر را برش داد ولی بیشتر در صنایع چوبی و ام دی اف از اره عمود بر استفاده می کنند
از اره عمود بر برای برش های منحنی یا غیر مستقیم استفاده می کنند و در جاهایی که نیاز به برش های منحنی است که نمی توان از اره فلکه استفاده کرد از اره عمود بر استفاده می کنند و حتی برش های زاویه دار را نیز میتوان با اره عمود بر انجام داد ولی در کل دقت اره عمود بر مانند اره های دیگر نیست و از دقت کمتری برخوردار است و قبل از برش باید خط برش را روی سطح چوب کشید تا بتوان آن را از روی خط برش داد.

 

 


رنده برقی نجاری

 


رنده نجاری برای صاف و یکدست کردن سطح چوب بکار برده می شود و از طریق یک توپی که دو یا سه تیغه برش روی ان نصب شده است و با چرخیدن توپی کار صاف کردن سطح چوب را انجام می دهد. رنده برقی نجاری مانند رنده گندگی یا کف رنده برای از بین بردن پستی بلندی و ناهمواری چوب بکار برده میشود ولی تفاوت آن با کف رنده یا رنده گندگی در حجم و اندازه آن است که میزان سطح کمتری را پوشش میدهد و دستگاه کوچکی است که در دست کاربر قرار گرفته و با حرکت دست کاربر کار رنده کردن چوب را انجام می دهد و در توان ها و مدل های مختلفی وجود دارند

 


اور فرز یا فرز نجاری

فرز نجاری برای ایجاد شیار، زدن ابزار لبه های چوب ، ایجاد لبه های جای شیشه در میز و مبلمان و انواع کارهای دیگری که توسط اور فرز انجام میشود.

 


اور فرز توسط تیغ های مختلفی که تنوع بسیار گسترده ایی دارند کار فرزکاری را انجام میدهد و قابلیت تغییر نوع و شکل تیغ را نیز دارد که مجموعه بسیار گسترده ایی از انواع اشکال و مدلهای مختلف تیغ در بازار موجود است یا در ست های کامل تیغ اور فرز موجود است که میتوانید نسبت به نوع کار این ست ها و ابزارهای تکی را خریداری نمایید.

برای انتخاب ، خرید و مقایسه قیمت و مشاهده مشخصات کامل میتوانید به دسته بندی اوور فرز و فرز نجاری در سایت ابزار مارکت مراجعه نمایید و انواع فرز های نجاری را با بهترین قیمت خریداری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای انتخاب و خرید اور فرز نجاری میتوانید به مقاله ایی در همین زمینه برای راهنمای خرید اور فرز مراجعه نمایید 

 

 

سنباده زن و دستگاه سنباده لرزان و دستگاه سنباده

بعد از ساخت کلیه سازه های چوبی اعم از مبلمان منزل و دکوراسیون و ... نیاز به سنباده زنی و صاف کردن سطح چوب است که به وسیله سنباده زن انجام میشود تا جهت انجام رنگ و پوشش نهایی آماده شود. انواع و مدلهای بسیار زیادی از دستگاه های سنباده زن موجود است که با توجه به نوع کار و ناهمواری سطح میتوان از هریک از این سنباده زن ها استفاده کرد.

 


انواع دستگاه های سنباده برقی عبارتند از


سنباده لزران چهارگوش
سنباده لرزان و چرخشی گرد
سنباده تانکی یا سنباده غلتکی
ماشین پوست یا دستگاه پولیش
سنباده زن نواری
سنباده رومیزی گرد یا سنباده دیسکی
سنباده میزی یا دستگاه فرز سنباده

 

 

 

 


هر یک از این دستگاه ها برای استفاده در موارد خاص و مختص به خود بکار برده میشود که به عنوان مثال از سنباده لرزان چهار گوش برای فینیشینگ یا پرداخت نهایی استفاده میشود و عموما برای دست آخر و پیش از رنگ استفاده میشود. سنباده هایی هم که بر روی سنباده لرزان استفاده میشود یا به عنوان مثال از سنباده لرزان و چرخشی برای براده برداری بیشتر از سنباده لرزان استفاده میشود و برای گرفتن زبری های سطح چوب استفاده میشود و میتوان بیشتر از سنباده لرزان با آن براده برداری کرد و سنباده های خشن تر را روی آن نصب کرد.

 


از سنباده های نواری یا سنباده های غلتکی یا سنباده تانکی برای هموار کردن سطح چوب و مواد دیگر استفاده میشود و عموما اولین دست سنباده را با سنباده تانکی میزنند و برای از بین بردن ناهمواری و غیر هم سطحی چوب استفاده میکنند.
هریک از این دستگاه های سنباده زن برای کار خاصی استفاده میشوند و البته از هرکدام میتوان به جای هم از هرکدام از این ها استفاده کرد ولی بهتر است از هریک از این دستگاه ها در جای خود استفاده کرد.

 

دریل شارژی

از دیگر ابزارهای مورد نیاز در نجاری انواع دریل و دریل شارژی است که برای سوراخ کاری و باز و بستن پیچ و بسیاری دیگر از کارهایی که میتوان بوسیله یک دریل یا دریل شارژی نجام داد و البته دریل یا دریل شارژی از ابزارهای بسیار عمومی در صنایع مختلف هستند که در نجاری هم از انواع مختلف دریل استفاده میشود و البته بیشتر از دریل برقی ساده، دریل شارژی و یا پیچ گوشتی برقی استفاده میشود و از دریل ستونی هم در کارگاه های زیادی استفاده میشود ولی از ابزارهای ضروری نیست و میتوان با دریل ساده هم کار آن را انجام داد ولی به هر حال دریل ستونی از دقت عمودی بیشتری برخوردار است.

برای بررسی بیشتر و مطالعه کلیه نکات انتخاب و خرید دریل شارژی به مقاله راهنمای خرید دریل شارژی مراجعه نمایید و هرآنچه که برای انتخاب دریل شارژی باید در نظر بگیرید را در این مقاله مطالعه نمایید. 

 


مکنده صنعتی

برای استفاده از اره های میزی یا اره دور کن بسیار بهتر است از مکنده صنعتی استفاده شود تا خاک اره را از داخل دستگاه بیرون کشیده تا به این ترتیب عمر دستگاه بسیار بیشتر شده و گرد و خاک عمر دستگاه را کاهش نمیدهد، باعث میشود گرد و خاک به بیرون از اره و در محیط کار پخش نشود تا ایمنی کاربر نیز حفظ شده و گرد و خاک وارد ریه های کاربر نشود و از دیگر مزایای مکنده صنعتی جمع اوری خاک اره و براده های حاصل از برش چوب است که علاوه بر موارد ذکر شده باعث مرتب شدن و تمیزی کارگاه و محل کار نیز میشود.

 

 

 

 


جاروبرقی صنعتی نیز مانند مکنده های صنعتی برای نظافت و اتصال به دستگاهای برش مانند رنده و رنده گندگی و اره میزی یا استفاده از دستگاه هایی مانند سنباده زن ها و دیگر ابزارهای برقی دستی میتوان از جاروبرقی های صنعتی استفاده کرد

 


اره افقی بر یا اره همه کاره

یکی دیگر از اره های مورد نیاز و بسیار کاربردی نه تنها در نجاری بلکه در صنایع دیگر اره افقی بر یا اره همه کاره است که ماکنیزم کاری شبیه به اره عمود بر دارد ولی با تیغه بلند تر و کاربری ساده تر که برای برش های غیر دقیق و برشهایی مانند بریدن لوله در داخل دیوار یا برش الوار یا برش کنده درخت و برش هایی این چنینی

 


برای خرید اره افقی بر یا اره همه کاره میتوانید در سایت ابزار مارکت بهترین مارک های این ابزار کاریردی را مشاهده کنید و با بهترین قیمت اره افقی بر خود را خریداری نمایید و با ارسال رایگان در محل خود تحویل بگیرید.

 

ابزارهای بادی نجاری

 

میخکوب بادی

از مهمترین ابزارهای بادی که در کلیه رشته های نجاری بکار برده میشود میخکوب بادی است که در انواع مختلف با سایز های میخ مختلف وجود دارند که معمول ترین این میخکوب بادی ها میخکوب های اسکا یا اف (F) هستند که میخ های مخصوص به خود را از سایز 1.6 سانتی متر تا 5 سانتی متر استفاده مبکنند که در صنایع ام دی اف و کابینت و رویه کوبی مبل و امور اینچنینی از این نوع میخ کوب ها استفاده مبشود ولی برای کارهای سنگین تر و نجاری از میخ های تی (T) استفاده میشود که به این نوع میخ کوب ها میخکوب تیپو گفته میشود که نسبت به میخ ها اسکا قدرت و ضخامت بیشتری دارند

 

 

منگنه کوب بادی

منگنه کوب بادی نیز در امور مختلفی در نجاری رو ساخت مبلمان، دکوراسیون و کابینت استفاده میشود و به وسیله باد یا هوای فشرده منگنه های فلزی را داخل چوب با قدرت فرو میکند. از منگنه بادی برای استفاده در ساخت کابینت یا رویه کوبی مبل یا متصل کردن قطعات به یکدیگر استفاده میشود. انواع منگنه کوب در سایزهای مختلفی وجود دارند که ارتفاع این منگنه ها با یکدیگر متفاوت است و نسبت به نوع کار میتوان از ارتفاع مناسب منگنه و همچنین سایز مناسب منگنه استفاده کرد.

 

 

کمپرسور هوا یا پمپ باد

کلیه ابزارهای بادی توسط نیروی باد یا هوای فشرده راه اندازی میشوند که تولید این نیروی باد و هوای فشرده به عهده کمپرسور هوا است که با حجم مخزن های مختلف و ماکنیزم های تولید باد مختلف در بازار وجود دارند که انتخاب نوع و حجم مخزن کمپرسور برای کارگاه نجاری از مهمترین انتخاب های ابزار برای تجهیز کارگاه است که در دو مقاله به صورت کامل و کاربردی به بررسی این موضوع پرداخته ایم و نحوه کار و نگهداری کمپرسور باد و همچنین راهنمای خرید کمپرسور هوا به صورت کامل توضیح داده شده است.
در آینده نزدیک به تکمیل ابزارهای نجاری خواهیم پرداخت

در قسمت آموزه های ابزار در سایت بزرگ ابزار مارکت میتوانید در دو مقاله به صورت مجزا راهنمای خرید کمپرسور باد و نحوه راه اندازی و نگهداری از کمپرسور باد را مطالعه نمایید و به کاملا کاربردی و مفصل در مورد نحوه انتخاب کمپرسور هوا مناسب و نحوه استفاده و راه اندازی پمپ باد را مطالعه نمایید و با تمام ویژگی های کمپرسور های باد آشنا شوید.

برای انتخاب و خرید کلیه ابزار نجاری معرفی شده در این مطلب میتوانید به سایت ابزار مارکت مراجعه نمایید و مشخصات کامل هریک از این ابزارها را مطالعه ، مقایسه و آنلاین خریداری نمایید و با ارسال رایگان در محل خود تحویل بگیرید. 

 

محصولات مرتبط
نظرات کاربران
امتیاز کاربران به این مطلب | از ۵ ( مشارکت کننده)
نفر
شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

  • |

    • |

    نظری جهت نمایش موجود نیست
    از آخرین تخفیف های ابزارمارکت مطلع شوید