اینسایز یا میتوتویو؟! مسئله این است! معرفی دو برند برتر ابزار دقیق

معرفی کامل دو برند برتر بازار ابزار دقیق و تجهیزات اندازه گیری دقیق

 

در عصر پیشرفت شگفت انگیز تکنولوژی و اقدام برای سفرهای تجاری به فضا و نیاز به ساخت دستگاه ها و ماشین آلات فوق العاده دقیق و فوق العاده حساس بیشتر از گذشته شده است و ساخت این دستگاه ها به جز استفاده از تجهیزات اندازه گیری دقیق با کیفیت امکان پذیر نیست. برای درک عمیق تر این موضوع و میزان دقت مورد نیاز برای ساخت تجهیزات صنعت هوا و فضا خالی از لطف نیست که به دقت لنز و عدسی استفاده شده در تلسکوپ هابل اشاره کنیم!
قطر عدسی بکار رفته در تلسکوپ هابل برابر 240 سانتی متر است که با پیشرفته ترین فناوری ها پولیش و سطح آن صاف شده است که کمترین سطح ممکن پستی بلندی را داشته باشد به طوری که اگر این آینه 2.4 متری به اندازه سطح کره زمین بزرگ شود پستی بلندی آن بیشتر از 15 سانتی متر نخواهد شد!!! برای درک بهتر است به این نکته اشاره کنیم که اگر یک سیب به اندازه کره زمین بزرگ شود پستی بلندی های آن بلند تر از کوه اورست و پستی آن عمیق تر از هر دره ایی روی کره زمین خواهد بود. حال آنکه آیینه بکار رفته در تلسکوپ هابل کمتر از 15 سانتی متر خواهد شد!
با این مثال می توان به نوع و حجم استفاده از انواع ابزار دقیق اندازه گیری پی برد و حال آنکه استفاده از این ابزارها در عرصه های مختلف صنعت بسیار گسترده تر و پیچیده تر خواهد بود و برای هر صنعت و خدماتی نیاز به تجهیزات اندازه گیری خاصی است تا نتیجه ی کار با بهترین شکل ممکن رقم بخورد.
امروزه با وجود پیشرفت در ابزارهای اندازه گیری دقیق کار با آنها و سرعت و دقت این ابزارهای به مراتب بیشتر شده و در نتیجه قطعات تولیدی یا ماشین آلاتی که با این قطعات دقیق ساخته میشوند بهتر و بهینه تر کار می کنند و صرف انرژی های اضافی بابت به هدر رفت انرژی در اصطکاک قطعات به مراتب کمتر و کمتر شده است تا جایی که دیگر نیاز به استفاده از قطعات اضافی برای کم کردن اصطکاک یا آببندی قطعات نیست و تولرانس ها به قدری دقیق هستند که دو قطعه فولادی با حداقل خلاصی و حداقل اصطکاک بروی هم میلغزند و کار می کنند.
با این وجود هنوز در صنعت کشورهای غیر پیشرفته استفاده از ابزارهای دقیق مانند کشورهای صنعتی پیشرفته نیست و اهمیت استفاده از بهترین ابزار دقیق به طور کامل لمس نشده است در حالی که برای پیشرفت و رقابت با تولیدات کشورهای صنعتی رده اول دنیا نیاز به بازبینی و تغییر رویکرد در استفاده از انواع ابزار دقیق است. در سالهای اخیر در کشور ما نیز اهمیت به ابزار اندازه گیری احساس شده است تا جایی که رشته های دانشگاهی و آکاد و تولید کنندگان و شرکت های ارایه دهنده ی خدمات ، بیشتر و بیشتر در بکاری گیری از تجهیزات اندازه گیری دقیق و انواع ابزار دقیق احساس نیاز می کنند.
به دلیل همین احساس نیاز در صنعت کشور برندهای قدرتمندی در بازار ابزار دقیق ایران وجود دارند که یا از دهه ها پیش در بازار وجود داشته اند و امروز با قدرت و محصولات بیشتری در بازار حضور دارند یا برندهایی هستند که در چندین سال اخیر وارد شده اند و در همین چندین سال طوری خود را به اثبات رسانده اند که در بزرگ ترین شرکت های تولید و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند و دقت لازم را داشته اند.
از بین برندهای معتبر در بازار ابزار دقیق و تجهیزات اندازه گیری برندهای میتوتویو ، اینسایز و آکاد جز بهترین ها هستند که هرکدام از این برندهای معتبر ویژگی ها و مشخصات خاصی دارند که در ادامه به بررسی هریک از این ویژگی ها خواهیم پرداخت

میتوتویو mitutoyo

بهترین برند ابزار دقیق در کل دنیا ، پرچم دار تولید ابزار دقیق در سراسر دنیا و اولین تولید کننده مدرن ابزار دقیق در دنیا برند میتوتویو mitutoyo است که مرجع استاندارد های ابزارهای دقیق و اندازه گیری در سراسر دنیا نیز می باشد و با کیفیت ترین انواع ابزار دقیق و تجهیزات اندازه گیری را تولید می کند. میتوتویو یک شرکت تولید کننده ژاپنی است که در برخی منابع به عنوان اولین تولید کننده کولیس های مدرن از آن نام برده اند. این شرکت با سابقه تولید طولانی و صادرات بهترین ابزارهای اندازه گیری دقیق به سراسر دنیا مشهورترین برند ابزار دقیق است که در تمام کشورهای پیشرفته صنعتی از ابزارهای اندازه گیری آن استفاده می کنند. حتی در امریکا نیز اولین و بهترین برند ابزار دقیق میتوتویو است و برندهای امریکایی معتبر مانند استارِت ( Starrett ) بعد از میتوتویو قرار میگیرند.
در ایران نیز محصولات پرمصرف و پرفروش میتوتویو موجود است که در ابزارمارکت کلیه محصولات میتوتویو را میتوانید با ضمانت اصل بودن و ارسال رایگان خریداری نمایید. انواع ابزارهای میتوتویو مانند کولیس میتوتویو ، کولیس دیجیتال میتوتویو ، میکرومتر میتوتویو ، ساعت اندیکاتور میتوتویو و دیگر محصولات میتوتویو را ملاحظه نموده و کلیه مشخصات انها را بررسی و آنلاین خریداری نمایید تا با ارسال رایگان و ضمانت اصل بودن محصولات میتوتویو تحویل بگیرید.
لازم به ذکر است که قیمت محصولات میتوتویو از برندهای دیگر بسیار بالاتر بوده و در بازار حال حاظر خرید محصولات میتوتویو برای هر کارگاه یا مصرف کننده ایی مقرون به صرفه نیست و شاید فقط شرکت های بزرگ و صنعتی توان خریداری محصولات میتوتویو را داشته باشند و یا کارگاه های ماشینکاری و تراشکاری که قطعات با دقت بسیار بالایی می سازند نیز نیاز به استفاده از ابزارهای میتوتویو را دارند.

اینسایز Insize

اینسایز insize نیز یکی دیگر از برندهای معروف و با کیفیت بازار تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق است که در سالهای اخیر با عملکرد بسیار خوب و کیفیت عالی که در استفاده های صنعتی در شرکت های معتبر از خود نشان داده است به ابزار بسیار با کیفیت و قیمت مناسب معروف شده است. اینسایز یکی از برندهای ساخت چین است که در بسیاری از کشورهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و در حقیقت از برندهای درجه یک تولید چین محسوب میشود.
یکی از ویژگی های برتر اینسایز تنوع بسیار گسترده در انواع ابزار اندازه گیری و ابزار دقیق است که در بازار ابزار ایران کلیه محصولات تولیدی شرکت بزرگ اینسایز وجود دارد و از انواع کولیس و میکرومترها تا انواع سختی سنج ها ، میکروویکرز ، میکروسکوپ، انواع زاویه سنج insize و ... را میتوان در برند اینسایز یافت و خریداری نمود.
مورد دوم که اینسایز را از دیگر رقبای خود متمایز میکند قیمت فوق العاده مناسب محصولات اینسایز است که به نسبت کیفیت برتر این برند از ارزش خرید بسیار بالایی برخوردار است. به عنوان مثال قیمت کولیس دیجیتال اینسایز نسبت به قیمت کولیس دیجیتال میتوتویو حدود ½ بوده و کیفیت و دقت آن نیز در حد بهترین برندها می باشد و همینطور انواع کولیس اینسایز و کولیس میتوتویو
مورد بعدی که اینسایز را به بهترین برند ابزار دقیق ایران تبدیل میکند ضمانت کالیبراسیون محصولات اینسایز است که در حقیقت گارانتی ابزارهای اندازه گیری دقیق به حساب می آید و همانطور که میدانید هیچ یک از برندهای ابزار دقیق و اصولا ابزار دقیق گارانتی ندارند و فقط اینسایز به مصرف کنندگان خود ضمانت کالیبراسیون اهدا میکند تا اگر در کیفیت و دقت این محصولات ابهامی دارند بتوانند از طریق مراجع معتبر کالیبراسیون ابزار دقیق، دقت و کالیبراسیون این ابزارها را بررسی کنند و از این مراجع تایید کالیبراسیون دریافت نمایند و اگر این مراجع کالیبراسیون ابزاری را تایید نکردند میتوانند به نماینده رسمی اینسایز مراجعه نمایند و ابزار دقیق خود را مرجوع یا تعویض نمایند.
ویژگی های امنیتی اینسایز باعث شده تا به طور قطع اجناس تقلبی که با این نام و برند وارد بازار میشوند به سرعت شناسایی شده و قابل عرضه نباشند و به همین دلیل اجنای تقلبی اینسایز در بازار صفر بوده و با هربار پیدا شدن این اجناس یکی از ویژگی های امنیتی اینسایز معرفی میشود و میتوان براحتی جنس اصلی را از تقلبی شناسایی کرد. ولی شناسایی ابزارهای تقلبی با برند های دیگر بسیار مشکل بوده و تنها راه شناخت این ابزارها یا دریافت ضمانت اصلی بودن از فروشنده است یا ارجاع به آزمایشگاه های تایید کالیبراسیون. در هربار بروز شدن محصولات اینسایز ویژگی های امنیتی خاصی به این محصولات اضافه میشوند تا از ورود محصولات تقلبی جلوگیری شود.
بنابر توضیحات داده شده درمورد دو برند برتر بازار ابزار دقیق ایران، میتوتویو و اینسایز، میتوان نتیجه گیری کرد که هر کدام از این برندها مصرف کنندگان خاص خود را دارند و بنابر نوع استفاده و بودجه در نظر گرفته شده برای خرید ابزار دقیق باید بین این دو برند برتر انتخاب کرد. به عنوان مثال در کارخانه جات بسیار پیشرفته کشتی سازی در جنوب کشور از محصولات اینسایز استفاده میکنند و رضایت کامل از این برند دارند ولی در شرکت نفت و برخی دیگر از کارخانه جات مهندسین فقط ابزارهای میتوتویو را تایید کرده و فقط از محصولات میتوتویو استفاده می کنند.


توضیحات داده شده برای تسهیل در روند انتخاب و خرید ابزار دقیق مورد نیاز شما ارایه شد تا بتوانید راحت تر ابزار دقیق مورد نیاز خود را خریداری نمایید.
در ابزار مارکت میتوانید کلیه محصولات میتوتویو را ملاحظه و مشخصات و ویژگی های آنها را ملاحظه فرمایید و براحتی در هرکجای ایران که هستید ابزار دقیق مورد نیاز خود را خریداری نموده و با ارسال رایگان تحویل بگیرید.
ابزار مارکت تنها نماینده رسمی اینسایز است که کلیه محصولات آن را با بهترین قیمت و ارایه فاکتور رسمی به شرکت ها و کارخانه جات ارائه میدهد و با ارایه ضمانت کالیبراسیون این امکان را به شما میدهد تا با خیال آسوده ابزار دقیق خود را خریداری نمایید.

محصولات مرتبط
نظرات کاربران
امتیاز کاربران به این مطلب | از ۵ ( مشارکت کننده)
نفر
شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

  • |

    • |

    نظری جهت نمایش موجود نیست
    از آخرین تخفیف های ابزارمارکت مطلع شوید