راهنمای خرید کارواش خانگی و معرفی بهترین کارواش های سال

راهنمای خرید کارواش خانگی

 

 


آب پر فشار یکی از بهترین راه حل ها برای تمیز کردن سطوح مختلف مانند ماشین و سطح زمین و دیوار و ... است و حتما برای شما پیش آمده که ماشین خود را به کارواش های عمومی برده و زمان زیادی را و همچنین هزینه زیادی را برای شستشوی خودرو خود صرف کرده باشید. ولی راه حل بسیار کم هزینه تر و با صرف زمان کمتری هم وجود دارد که علاوه بر شسشتوی ماشین و خودرو می توانید بسیاری دیگر از کارهای شسشتوی منزل از آبپاشی گل و گیاه و درختان گرفته تا سرویس کولر در اوایل تابستان ، شسشتوی کف حیاط و پارکینیگ برای پاک کردن روغن ریخته شده از ماشین ها، شستشوی نمای ساختمان و بسیاری دیگر از کارهایی که میتوانید بوسیله یک کارواش خانگی انجام دهید.
کارواش خانگی یا واتر جت خانگی یک راه حل بسیار مقرون به صرفه برای شستشوی خودرو و سطوح مختلف است که در کمترین زمان ممکن و با حداقل میزان مصرف آب کار شستشو را انجام می دهد و در واقع یکی از مزیت های مهم کارواش خانگی مصرف آب بسیار پایین آن است به طوری که می توان تنها با یک سطل آب یک خودرو سواری را شست و تمیز کرد

 

نکات مهم در انتخاب کارواش خانگی

میزان فشار آب خروجی کارواش خانگی

از مهمترین نکات مهم در انتخاب کارواش خانگی میزان فشار خروجی آب است که با واحد بار گفته می شود و کارواش ها از 60 یا 80 بار وجود دارند تا حدود 200 بار که هرچقدر میزان فشار خروجی آب کارواش بیشتر باشد، آب با فشار بیشتری از نوک لنس یا تفنگی کارواش بیرون می آید و راحت تر آلودگی ها و چربی ها را از سطوح مختلف پاک میکند.
در کارواش خانگی آب از طریق که پمپ که توسط موتور کارواش راه اندازی میشود به بالاترین میزان فشار خود میرسد و هرچقدر موتور کارواش خانگی قوی تر باشد آب با فشار بیشتری از نوک تفنگی بیرون می آید و در اصطلاح مقدار بار بیشتری دارد.

 


موتور کارواش خانگی

موتورهای دستگاه کارواش خانگی در دو نوع دینامی و ذغالی وجود دارند که در مورد این موضوع در مقاله ایی به طور مفصل توضیح داده شده است که میتوانید در مقاله تفاوت کارواش ذغالی و کارواش دینامی این مطلب را مطالعه بفرمایید.
خرید کارواش خانگی یا انتخاب کارواش خانگی بستگی به نوع استفاده از کارواش خانگی دارد که در کجا و برای چه کاری نیاز به کارواش دارید. به عنوان مثال اگر فقط برای شستشوی خودرو شخصی قصد خرید کارواش خانگی دارید توصیه میشود یک کارواش خانگی متوسط با میزان فشار خروجی بین 80 تا 120 بار با موتور ذغالی انتخاب نمایید چون برای شستشوی خودرو شخصی نیاز به کارواش قدرتمندی نیست و چون شستشوی ماشین زمان زیادی طول نمیکشد موتور ذغالی کاملا جوابگوی این نوع استفاده است و نیازی به خرید کارواش های گران قیمت نیست. ولی اگر برای شستشوی کف کارگاه صنعتی که ممکن است روغن و گریس و چربی همراه با آلودگی های دیگر باشد نیاز به کارواش پرقدرت تر و با فشار آب خروجی بیشتر است و یا اگر ترکیبی از شستشوی خودرو، شستشوی کف حیاط و برای کارهای مختلف در خانه قصد خرید کارواش دارید بهتر است از کارواش های قوی تر انتخاب نمایید که توان انجام تمام کارهای شما را داشته باشد مانند یک کارواش 130 تا 160 بار


کارواش خانگی آب گرم یا آب سرد

کارواش های خانگی در دو نوع آب سرد و آب گرم در بازار وجود دارند که باز هم نسبت به نوع استفاده از کارواش می توان آب گرم یا آب سرد را انتخاب نمود. غالبا برای تمیز کردن سطوحی که چرب هستند و یا آغشته به روغن و گریس هستند بهتر است از کارواش خانگی آب گرم استفاده شود تا برای از بین بردن چربی ها قدرت بهتری داشته باشد ولی برای مواردی که برای فقط برای پاک کردن گرد و خاک و آلودگی های محیط استفاده می شود می توان از کارواش های آب سرد نیز استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که کارواش های خانگی آب گرم به دلیل وجود رسوب در آب دارای فیلتر می باشند.

 


کارواش خانگی مکش دار (با ساکشن ) بدون مکش ( بدون ساکشن )

کارواش خانگی یکی از بهترین راه های صرفه جویی در مصرف آب است به دلیل اینکه میزان کمی آب را با فشار بسیار بالایی برای شستشوی سطوح بکار میبرد و به همین دلیل آب را به میزان بسیار کمتری از شنگ و نازل آبپاش و روش های دیگر مصرف میکند. برخی از مدل های کارواش خانگی به ساکشن مجهز شده اند که بتوان حتی بدون اتصال به لوله کشی آب و با یک سطل آب هم کار شستشو را انجام داد و با قرار دادن شلنگ ورودی کارواش خانگی در دورن یک سطل آب توسط مکش، آب را به داخل پمپ کارواش بکشد و با فشار بالا از تفنگی یا لنس کارواش خارج میکند. در برخی دیگر از انواع کارواش ها مکش وجود ندارد و حتما باید به لوله کشی آب متصل شود یا از همان طریق آب را با فشار کم به کارواش منتقل کرد ولی در مجموع داشتن مکش یا ساکشن در کارواش خانگی یکی از مزیت های مهم به شمار میرود و امکان خیلی خوبی را برای کاربر فراهم میکند.

کارواش خانگی با مخزن مواد شوینده یا بدون مخرن مواد شوینده

مدلهای مختلفی از کارواش های خانگی وجود دارند که دارای مخزنی برای ریختن مواد شوینده مخصوص هستند که به این وسیله میتوان کف شوینده درست کرد و قبل از شستشو ابتدا سطح را با مواد شوینده که به صورت کف درآمده آغشته نمود و بعد آن را با فشار زیاد آب شستشو داد که از این طریق میتوان ماشین را راحت تر و تمیز تر شستشو داد.
در برخی از مدل های کارواش خانگی نیز مخزن مواد شوینده وجود ندارند و معمولا در انواع کارواش صنعتی تر مخزن مواد شوینده وجود ندارد و این کاملا به نوع کار شما با کارواش بستگی دارد که کارواش خانگی برای شستشوی ماشین نیاز دارید یا کارواش خانگی برای کارهای نظافت کف زمین و دیوار و ...
به هر صورت داشتن مخزن مواد شوینده برای کارواش های خانگی یک مزیت محسوب شده و با داشتن مخزن مواد شوینده می توان با بالاترین کارایی ماشین شخصی و سطوح دیگر را تمیز کرد و شستشو داد.

 


قابلیت حمل و نقل آسان کارواش خانگی

یکی از مزیت های مهم دیگر کارواش های خانگی قابلیت جابجایی کارواش است که نسبت به کارواش های صنعتی مزیت بسیار مهمی محسوب شده و برای استفاده در خانه از ابزارهای بسیار پرکاربرد محسوب میشود ولی قابلیت جابجایی و حمل و نقل آسان در بین مدل های مختلف نیز از مزایای هر مدل محسوب میشود که چقدر سبک و کم حجم است یا حمل و نقل آن چقدر راحت بوده و یا برعکس.
به طور معمول هرچقدر قدرت کارواش خانگی بیشتر شود وزن آن نیز افزایش خواهد داشت ولی شرکت های سازنده این افزایش حجم و وزن را با طراحی درست و بهینه جبران کرده و قابلیت حمل و نقل کارواش را حفظ میکنند. به عنوان مثال در کارواش های خانگی با وزن سنگین و حجم بیشتر چرخ هایی برای جابجایی وجود دارند که بتوان براحتی کارواش را جابجا کرد و یا کارواش طوری طراحی میشود که بتوان تمام وسایل آن را روی خود کارواش قرار داد و هیچ وسایل اضافی برای جابجایی جداگانه وجود نداشته باشد که این نیز یکی دیگر از موارد جالب در طراحی کارواش است که در مدلهای مختلف کارواش های خانگی مجهز به سیم جمع کن شده اند و برای جمع کردن کابل کارواش یک قرقره تعبیه شده است تا هنگام جابجایی یا انبارداری کارواش سیم برق آن را روی خود کارواش جمع کرده و فضای اضافی بابت سیم کارواش اشغال نشود.
سیم جمع کن نیز از دیگر مزایای انتخاب کارواش خانگی مجهز و مناسب است.

 

 

کارواش برقی و کارواش بنزینی

گذشته از کارواش های خانگی برقی برخی از انواع کارواش نیز وجود دارند که توسط موتورهای درون سوز کار میکنند و پمپ این کارواش ها توسط نیرویی که از طریق سوختن بنزین در موتور بنزینی این کارواش ها تولید می شود راه اندازی میشود و غالبا در مکان هایی از کارواش های بنزینی استفاده میشود که نیروی برق وجود ندارد و یا محدودیت بابت دسترسی به نیروی برق وجود دارد.
کارواش های بنزینی معمولا در دسته کارواش های صنعتی محسوب می شوند و به دلایل مختلف برای استفاده های شخصی و خانگی مناسب نیستند. از جمله مهترین دلایل نامناسب بودن کارواش های بنزینی برای مصارف خانگی ایجاد سرو صدای زیاد و آلودگی صوتی در محل استفاده است چون کارکرد موتور بنزینی عموما با صدای زیادی همراه است
مورد دیگر برای نامناسب بودن کارواش بنزینی برای مصرف خانگی ایجاد آلودگی ناشی از سوختن بنزین است که ایجاد دود و هوای نامطلوب در هنگام استفاده از کارواش می کند و البته به غیر از این موارد خود سوخت بنزین هنگام سوخت گیری و یا تهیه بنزین برای راه اندازی کارواش مشکلاتی از نظر آلودگی و مشکلات اینچنینی ایجاد می کند.
علاوه بر دلایل ذکر شده در بالا موتورهای درون سور یا بنزینی دارای قطعات متحرک بسیار زیادی است که خرابی در هرکدام باعث از کار افتادن یا عدم بازدهی حداکثری میشود و همچنین استهلاک این قطعات نیز میتواند بسیار بیشتر از کارواش های خانگی برقی باشد
با این وجود در مواردی بهترین گزینه استفاده از کارواش های بنزینی است که در جای مناسب خود استفاده شود و بهترین انتخاب برای استفاده در برخی از موارد کارواش بنزینی می باشد. به عنوان مثال برای لایه برداری یا تمیز کردن گارد ریل ها یا جداول کنار خیابان ها که احتیاج به نیروی بسیار زیاد فشار آب دارد بهترین گزینه استفاده از کارواش های بنزنی است و این فقط مثالی از موراد استفاده از کارواش بنزینی است.

 

 

قیمت کارواش خانگی 

قیمت کارواش خانگی نیز با توجه به برند و کیفیت ساخت کارواش تعیین میشود و کارواش های ساخت کشور های صنعتی پیشرفته مانند آلمان که از بهترین کیفیت ساخت برخوردار است قیمت بالاتری نسبت به کارواش هایی که در دیگر کشورها مانند چین ساخته می شود که قیمت مناسب تری دارند

بهترین کارواش خانگی کدام است؟

با توجه به نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد بهترین کارواش خانگی کاملا بستگی به نوع استفاده شما از کارواش دارد و هنگامی بهترین کارواش خانگی را انتخاب مینمایید که به تمام موارد گفته شده با توجه به نوع کار خود کارواش مناسب را انتخاب کرده باشید ولی تنها موردی که به غیر از موارد کارکردی یک کارواش خانگی باید به آن توجه کرد برند و کشور سازنده کارواش است که کارواش خانگی در کدام کشور و توسط کدام شرکت تولید کننده تولید شده است.
از بهترین کارواش هایی که در بازار وجود دارند کارواش هایی هستند که در شرکت های آلمانی تولید شده اند که به عنوان مثال میتوان به کارواش هوم لایت و کارواش بلک مکس اشاره کرد و پس از آن شرکت های دیگر اروپایی مانند شرکت های فرانسوی و در رده های بعدی کارواش های ساخت چین هستند که از قیمت های مناسبی برخوردارند که البته برخی از این برندها از کیفیت بسیار مطلوبی نیز برخوردارند مانند کارواش هیوندای، کارواش رونیکس ، کارواش توسن و دیگر برندهای مطرح ساخت چین که در بازار ایران وجود دارند و شرکت های نام برده شده از بهترین این برندها و شرکت ها می باشند.

در سال گذشته کارواش هیوندای و کارواش هوم لایت دوتا از پرفروش ترین کارواش خانگی ها بوده اند که در ابزار مارکت به فروش رسیده اند. ابزار مارکت فروشگاه تخصصی ابزار و یراق آلات است که با امکاناتی نظیر ارسال رایگان به سراسر ایران، ضمانت بازگشت هفت روزه، ضمانت اصلی بودن کالا، قیمت های بسیار مناسب و تخفیف های ویژه برای خرید انواع کارواش خانگی در خدمت شما همراهان عزیز میباشد و میتوانید بهترین کارواش خانگی را در ابزار مارکت مشاهده نموده و مشخصات کامل آن را ملاحظه بفرمایید و با بهترین قیمت خریداری نمایید.

نظرات کاربران
امتیاز کاربران به این مطلب | از ۵ ( مشارکت کننده)
نفر
شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

  • |

    • |

    نظری جهت نمایش موجود نیست
    از آخرین تخفیف های ابزارمارکت مطلع شوید