ابزارهای ضروری لوله کشی در خانه

تعمیر و تعویض شیرهای آب، اضافه کردن لوله، تغییر مکان شیر آب و کارهایی لوله کشی خانه را نیز خودتان می توانید به آسانی در منزل انجام دهید ولی نیاز به چند ابزار در این زمینه دارید که در ادامه این مطلب به آن می پردازیم.
 

 

آچار فرانسه

آچار فرانسه ها در ابعاد و اندازه های متفاوت در بازار موجود است.
برای مصارف خانگی آچار فرانسه 12 اینچ برای انجام تمامی کارهای منزل کافی است و از عهده باز کردن بسیاری از مهره ها بر می آید ولی می توانید از آچار فرانسه هایی با اندازه های کوچکتر مانند آچار فرانسه 10 اینچ و آچار فرانسه 8 اینچ نیز استفاده کنید.

 

 

 

آچار لوله گیر ( آچار شلاقی )

آچار لوله گیر در دو نوع دو دسته و تک دسته در سایزهای مختلف موجود است و همانطور که از نام این آچار معلوم است برای نگه داشتن لوله در کارهای مختلف مانند پیچاندن زانویی به سر لوله به کار برده می شود. این مدل نسبت به مدل تک دسته آن بدین جهت که یک فک کاملا باز می شود و قدرت تحرک زیادی دارد، از راحتی استفاده بیشتری برخوردار است. معمولاَ برای کارهای خانگی از آچار لوله گیر سایز 1 اینچ و برای کارهای نیمه صنعتی از آچار لوله گیر 2 اینچ استفاده می شود.

 

  

آچارهای شماره دار

این آچار ها دو سر دارند و از سه نوع کلی تشکیل می شوند.
1- آچار یک سر تخت و یک سر رینگی
2- آچار دو سر تخت
3- آچار دو سر رینگی
این آچارها که در شماره های مختلف موجود است عموما به صورت سری فروخته می شوند. پیشنهاد می شود در صورت تمایل بسته به بودجه ای که دارید، حتما یک سری آچار 8 الی 21 عددی از این آچارها را در جعبه ابزار خانگی خود داشته باشید. این ابزارها در تعمیرات منزل و ماشین کاربرد بسیار زیادی دارند. بهتر است آچارهای یک سر تخت و یک سر رینگی تهیه نمایید بدلیل آنکه قسمت رینگی آچار در بسیاری از موارد بهتر از قسمت تخت آچار عمل می کند و سر مهره ها خورده نمی شود ولی امکان استفاده از آن در همه موارد خصوصا در مواقعی که برای لوله کشی و شیرآلات قصد استفاده دارید وجود ندارد و فقط می توانید از قسمت تخت آچار استفاده کنید.

انبر قفلی

انبر قفلی کاربردهای بسیار زیادی دارد مخصوصاَ وقتی می خواهید اطمینان داشته باشید که مهره یا هر جسم دیگری که قصد گرفتن آن را دارید را رها نمی کند، یکی از بهترین ابزارها، انبر قفلی است. این انبر مانند آچار فرانسه با سیستم خاصی که دارد، قابلیت تنظیم دهانه را دارا می باشد و می تواند در بازه ای که برای آن طراحی شده است، مهره ها و لوله های مختلف را بگیرد.

 

کمان اره

کمان اره ابزار ساده و بسیار پرکاربرد است و از آن برای برش بسیاری از مواد می توان استفاده کرد. دسته این اره ها دارای چند مدل است که بسته به قیمت از ساده و پلاستیکی تا فلزی موجود است. برای برش انواع لوله ها ازاین ابزار خانگی می توان استفاده کرد.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
امتیاز کاربران به این مطلب | از ۵ ( مشارکت کننده)
نفر
شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

  • |

    • |

    نظری جهت نمایش موجود نیست
    از آخرین تخفیف های ابزارمارکت مطلع شوید