فیلتر محصولات
بستن فیلتر

قیمت فرز نجاری ( اور فرز ) در فروشگاه ابزار مارکت

فرز نجاری ( اور فرز )

فرز نجاری 710 وات متابو
فرز نجاری 1200 وات متابو

فرز نجاری ( اور فرز )

فرز نجاری یا اور فرز چیست ؟ کاربردهای فرز نجاری چیست ؟ این سوالاتیست که شاید برای هر فردی خارج از صنعت چوب و نجاری پدید بیاید. اور فرز نجاری دستگاهی برای ایجاد انواع شیار، ایجاد لبه هایی با فرم های متفاوت و برای تعریف کلی می‌توان گفت ایجاد کننده تراش در قطعه های چوبی مورد نظر ما است که محل این تراش ایجاد شده می‌تواند در هر قسمتی از قطعه یا صفحه چوبی مورد نظر ما باشد.

تمامی فرز نجاری ها از نظر نوع کارکرد به یک شکل عمل می‌کنند ولی از نظر برند تولیدی، میزان قدرت موتور، چرخش ایجاد شده برای تیغه و یا عمق قابل تراش تفاوت هایی را دارند. شرکت های بسیاری در صنایع چوب، دست به تولید فرز نجاری می‌زنند که برترین آنها را می‌توان رونیکس، هیوندای، متابو، ماکیتا، مک تک و آاگ دانست. تمامی شرکت های نام برده شده برای تولید فرز نجاری خود باید قطعاتی مانند موتور قدرتمند، گیربکس با قابلیت، بدنه مقاوم، کولت ایمن ( ابزارگیر )، دسته ها و کفی را در نظر گرفته و تولید کنند. قسمت های نام برده شده، اجزا اصلی تشکیل دهنده فرز نجاری می‌باشند.

با استفاده از تیغه های متفاوت از نظر شکل، شما می‌توانید طرح ها و شکل های بسیاری را بر روی انواع چوب ایجاد نمایید، همانطور که اشاره شد اور فرز برای ایجاد اشکال متنوع هیچ گونه محدودیتی در منطقه خاصی از قطعه مورد نظر شما ندارد و فقط برای انجام فعالیت خود باید تیغه را در کولت قرار داده و مهره آن را با آچار مخصوص کاملا محکم نمایید.

برای انتخاب بهترین فرز نجاری لازم است به نکاتی دقت فرمایید. قدرت موتور و توانایی ایجاد گردش سریع در کولت. این سرعت عموما در اور فرز ها بیش از ده ها هزار دور در دقیقه می‌باشد. استفاده از تیغه با کیفیت و متناسب با قطر کولت وهمچنین توجه به کیفیت و ایمنی کولت به کار رفته در فرز نجاری می‌تواند کار با این دستگاه را برای شما لذت بخش کند. وجود سیستم های مکش گرد و غبار و یا ایجاد روشنایی در محل کار و سامانه های پیشرفته دیگر در اور فرز نجاری، متناسب با شرکت تولید کننده آن ارائه می‌گردد.

حال شما تمامی دانسته های لازم برای انتخاب و خرید فرز نجاری را می‌دانید و با دقت در برندهای نام برده شده ومطالعه دقیق هر کدام از مدل ها، می‌توانید خرید خوبی از فروشگاه ابزار مارکت داشته باشید.

ادامه مطلب بستن