راهنمای خرید پمپ باد خودرو


مطمنا برای هر مالک خوردو یا راننده ایی اتفاق افتاده یا ممکن است اتفاق بیوفتد که تایر خودروی او پنچر شود و این پنچری در بهترین حالت با تعویض تایر با زاپاس رفع میگردد که البته همین تعویض لاستیک مستلزم کار و صرف زمان زیادی است و به غیر از زحمت زیادی که بابت درآوردن جک از صندوق، بیرون آوردن زاپاس از زیر ماشین، زدن جک و بالابردن ماشین، باز کردن تایر پنچر و تعویض با تایر سالم و پرباد است همین کارها زمان زیادی را نیز صرف میکند و البته دست و لباس خود را نیز آلوده و سیاه میکنید. حال تصور کنید اگر یک پمپ باد فندکی در خودرو خود داشته باشید میتوانید براحتی در چند دقیقه لاستیک ماشین خود را باد کرده و تا رسیدن به آپاراتی یا تعویض روغنی براحتی مسیر را طی کنید.
حال تمام این کارها و مشکلات تعویض لاستیک و تایر را در نظر بگیرید که شبی در جاده ایی خارج از شهر همراه با خانواده در فصل سرما زیر بارون یا برف بخواهید لاستیک پنچر را تعویض کنید! در این شرایط راه بهتر و ایمن تری نیز وجود دارد که آن استفاده از پمپ باد فندکی است تا براحتی با اتصال سوکت فندکی یا فیش سر باتری در عرض چند دقیقه لاستیک ماشین خود را باد کرده و تا اولین تعمیرگاه و پنچرگیری حرکت نمایید تا بتوانید چرخ ماشین خود را پنچرگیری کرده و تعویض نمایید.

 

 

 

 

پمپ باد فندکی چیست؟!


یکی از انواع کمپرسور هوا یا پمپ باد ها، پمپ باد خودرو یا کمپرسور باد ماشین است که دقیقا کار پمپ باد را انجام میدهد با این تفاوت که میتواند با برق 12 ولت خودرو راه اندازی شود و البته حجم و اندازه بسیار کوچک تری نیز نسبت به کمپرسور هوا های معمولی دارند و برای باد کردن لاستیک خودرو، باد کردن توپ و وسایل بازی بادی کودکان و استخر های بادی و وسایل بادی دیگر بکار برده میشود در حالی که کمپرسور هوا یا پمپ باد های معمولی برای استفاده های صنعتی تر بکار برده میشود و برای راه اندازی ابزارهایی مانند فرز مینیاتوری بادی ، بکس بادی ، میخکوب بادی ، منگنه کوب بادی یا پیستوله بادی و مخزن رنگ بادی بکار برده میشود.

 

 

2


انواع کمپرسور هوا ماشین

 

پمپ باد فندکی  

مینی کمپرسور باد

کمپرسور باد سر باتری

کمپرسور باد برقی و فندکی

استارتر و پمپ باد شارژی

 

پمپ باد فندکی


یکی از پرمصرف ترین و پرطرفدار ترین انواع پمپ باد ماشین، پمپ باد فندکی است که به وسیله یک فیش به جای فندک داخل خودرو متصل میشود و با برق 12 ولت ماشین راه اندازی میشود و با یک سیم رابط یا شلنگ رابط میتوان تایر یا لاستیک ماشین را باد کرد.
از مهمترین مزایای پمپ باد های فندکی که به سوکت فندک خودرو متصل میشوند راحتی استفاده از آنها است که بدون هیچ مشکلی و به آسانی فیش کمپرسور باد را متصل و کمپرسور راه اندازی میشود و بدون هیچ آلودگی، روغنی یا سیاه شدن دست میتوان لاستیک و تایر خودرو را باد کرده و به حرکت ادامه داد.
از معایب مهم این کمپرسور ها این است که با وجود سادگی در استفاده از فیش فندک ماشین اگر مشکل یا اتصالی در فیش فندکی باشد ممکن است این مشکل روی پمپ باد فندکی تاثیر منفی گذاشته و حتی ممکن است به قطعات الکتریکی یا حتی موتور پمپ باد صدمه زده و یا از پمپ باد فندکی را از کار انداخته و بسوزاند. عکس این مورد نیز ممکن است اتفاق بی افتد و مقدار جریانی که پمپ باد از فیش فندکی و پس از آن سیم کشی ماشین میکشد ممکن است به سیم کشی آسیب رسانده یا فیوز ها را قطع کند و یا فیش فندکی را خراب کند.
لازم به ذکر است این موارد فقط در صورت وجود مشکل در کمپرسور هوا فندکی یا فیش فندک خودرو است و یا استفاده از پمپ باد فندکی های غیر استاندارد و متفرقه که میزان آمپر زیادی از فندک میکشد یا قطعات الکترونیکی استانداردی در آنها استفاده نشده.

 

ronix b


مینی کمپرسور هوا چیست؟


یکی دیگر از انواع کمپرسور باد خودرو ها مینی کمپرسور باد است که به لحاظ ظاهری کاملا شبیه به کمپرسور فندکی ماشین است و فقط برای استفاده از انها باید از برق 220 ولت یا برق شهری استفاده کنید و برای راه اندازی آنها نمی توان از برق خودرو یا ماشین استفاده کرد و حتما باید به برق شهری متصل شوند که به این نوع کمپرسور باد، مینی کمپرسور باد یا پمپ باد برقی ماشین گفته میشود.
از مهمترین مزایای این نوع کمپرسور ها قدرت مناسب آنها است و تقریبا میتوان مطمئن بود که کمپرسور باد برقی ماشین حتما قدرت لازم برای باد کردن ماشین بدون بردن روی جک را دارد
این کمپرسور ها میتوانند تک سیلندر یا دو سیلندر باشد که البته تمام مدلهای پمپ باد خودرو این امکان را دارند
از مهمترین معایب این پمپ هوا خودرو نیاز به برق شهری است که این به این معنی است که شما در مواردی که دسترسی به برق 220 ولت شهری ندارید نمی توانید از این پمپ باد ها استفاده نمایید. و باز همین مورد باعث کم مصرف شدن آن و کم طرفدار بودن آن است ولی در فضاهایی که دسترسی به برق شهری وجود دارد این مورد نمی تواند ضعف این دستگاه باشد

 

 

electirc

 

پمپ باد ماشین با انبر سر باتری


یکی از بهترین پمپ باد های خودرو پمپ باد هایی هستند که با فیش یا انبر سر باتری کار میکنند که برای راه اندازی پمپ باد ماشین با نیروی برق باتری کار میکند و این پمپ باد ها نیز به پمپ باد فندکی نیز معروف است که البته لازم به ذکر است به تمام کمپرسور های باد خودرو اصطلاحا پمپ باد فندکی میگویند.
از بهترین مزایای این نوع کمپرسور های ماشین ایمن بودن سیم کشی ماشین است و اگر هم احتمالا مشکلی در اتصالات پمپ باد یا فیش فندکی باشد دیگر آسیبی به سیم کشی برق ماشین نمیرسد و البته کاربری آن بعد از کمپرسور های فندکی یکی از راحت ترین انواع پمپ باد های فندکی است که براحتی با باز کردن درب موتور میتوان انبرهای سر باتری را متصل کرد و پمپ باد را راه اندازی کرد
ولی این مورد میتواند یکی از معایت این نوع کمپرسور ها نیز باشد که در برخی از خودروهای مدرن دسترسی به باطری خودرو سخت و دشوار بوده و یا اگر هم باطری خودرو در دسترس باشد ممکن است تا حد کمی دست و لباس کاربر سیاه یا روغنی شود ولی به غیر از این مورد این نوع کمپرسورها از بهترین انواع پمپ باد های ماشین و خودرو است و بسیار پرکاربرد

 

boho

پمپ باد برقی و فندکی


از بهترین کمپرسور باد فندکی ها موجود در بازار پمپ باد فندکی هایی است که هم قابلیت اتصال به سر باطری را دارند هم قابلیت اتصال به فیش فندکی ماشین و هم قابلیت اتصال به برق شهری و این امکان را به کاربر میدهند که در مواقع لازم پمپ باد را به فیش فندکی یا سر باتری ماشین یا برق شهری متصل نماید و از بهترین مدل های پمپ باد های فندکی است.
تنها عیب این نوع پمپ باد های فندکی کمی وزن بیشتر آنها است که البته نمیتوان این را به عنوان ایراد در نظر گرفت و این افزایش وزن که در حد چند صد گرم است به دلیل وجود یک آداپتور تبدیل برق 220 ولت شهری به برق 12 ولت است که در حد یک آداپتور 12 ولت معمولی اضافه وزن نسبت به پمپ باد های فندکی معمولی دارد
این کمپرسورهای فندکی قابلیت های بسیاری در استفاده های مختلف دارند و بهترین انتخاب برای خرید پمپ باد فندکی یا کمپرسور باد فندکی ماشین هستند که در مدلهای مختلفی در بازار موجود هستند و معمولا از امکانات بسیاری مانند استفاده به عنوان دمنده یا بلوور، استفاده به عنوان مکنده یا جاروبرقی ، استفاده به عنوان پمپ باد ماشین و در مدلهای مختلفی دارای چراغ سیار ، استفاده به عنوان شارژی موبایل و لپتاپ و امکاناتی از این قبیل که یک وسیله و ابزار بسیار بسیار کاربردی و مفید در خودور میباشد.

 

ronix both

 

پمپ باد ماشین شارژی و استارتر باتری خودرو


یکی دیگر از ابزارهای بسیار جالب و کاربردی پمپ باد های ماشین شارژی هستند که به عنوان استارتر باتری نیز میتوان از آنها استفاده کرد.
معمولا در زمستان صحنه باطری به باطری کردن دو خودرو را مشاهده کرده اید که از طریق یک کابل از نیروی باتری یک ماشین که شارژی کامل دارد و در حال شارژ هم هست برای شارژ کردن خودرو ایی که باتری آن دشارژ یا تخلیه شارژ شده است.

 

batery


برای شارژ کردن باطری خودرو یک راه ساده تر هم هست که آن استفاده از یک شارژر یا استارتر باتری خودرو است که براحتی میتوان آن را به باتری خودرو متصل کرد و بوسیله آن میتوان باطری را شارژ کرد و دیگر نیازی نیست تا یک ماشین دیگر روبری یاتری تخلیه شده توقف کند و با کابل این کار انجام شود.
البته این تنها یکی از امکانات این ابزار کاربردی است و میتوان از آن برای باد کردن لاستیک و خودرو ماشین هم استفاده کرد و حتی بدون نیاز به برق یا باتری ماشین میتوان تایر خودرو را باد کرد. البته برای شارژ کردن ان میتوان از فیش فندکی ماشین یا سر باتری استفاده نمود یا میتوان آن را بوسیله آداپتور به برق شهری 220 ولت وصل کرد و آن را شارژ نمود.
پمپ باد فندکی شارژی از جدید ترین انواع پمپ باد فندکی است که در بازار وجود دارد و از مزایای زیادی نیز نسبت به مدلهای دیگر برخوردار است و میتوان برای استفاده در خودرو از ان استفاده کرد.

 

starter

 

پمپ باد فندکی دارای دمنده و مکنده

تعدادی از مدل های پمپ باد ها وجود دارند که امکان استفاده برای باد گرفتن با فشار بالا مانند بلوور و دمنده را دارند که برای گرد گیری یا استفاده هایی که میتوان از بلوور کرد را میتوان با این نوع پمپ باد فندکی ها نیز انجام داد و البته این امکان وجود دارد که بتوان به خروجی باد آن یک شلنگ خرطومی نیز متصل کرد و در نقاط غیر قابل دسترس از آن استفاده کرد. به عنوان مثال از بلوور یا دمنده این کمپرسور فندکی ها میتوان برای باد گرفتن داخل کیس کامپیوتر یا دستگاه های الکترونیکی استفاده کرد و گرد خاک داخل دستگاه ها را با آن از بین برد.

 

suction


دستگاه هایی که مجهز به دمنده هستند قابلیت مکنده نیز را دارند که میتوان از آن به عنوان جاروبرقی نیز استفاده کرد و برای تمیز کردن یا جارو کشیدن داخل خودرو یا حتی منزل از آن کمک گرفت. این کمپرسور های فندکی معمولا دارای یک شلنگ خورطومی نیز هستند که میتوان بوسیله آن زیر صندلی خودرو یا صندوق عقب یا فضاهایی که قابل دسترس نیست را جارو کشید و از گرد و خاک پاک کرد.

 

blower


کمپرسور فندکی دارای نور افکن یا چراغ قوه

یکی دیگر از امکاناتی که روی پمپ باد فندکی ها میتوان یافت چراق قوه یا نور افکن است که در موقع ضروری بسیار کارآمد و مفید است و برای استفاده در هنگام شب و تاریکی میتواند بسیار کمک کننده باشد.

 

led

 

بهترین کمپرسور باد فندکی کدام است؟!!!

این جمله میتواند بسیار گمراه کننده باشد چون پیدا کردن بهترین پمپ باد فندکی باید با توجه به نکات مختلفی که به آنها اشاره شد صورت گیرد و مهمتر از تمام این نکات بهترین کمپرسور باد فندکی بنا به نیاز شما و با توجه به نوع خودرو است

 

7


توان، میزان فشار و دبی خروجی پمپ باد فندکی


یکی دیگر از مهمترین عوامل در انتخاب و خرید پمپ باد فندکی میزان فشار هوای خروجی پمپ باد است که توان باد کردن لاستیک خودرو را دارد یا خیر؟
برخی از کمپرسور های فندکی وجود دارند که هرچند تمام مشخصاتی را که در مورد آنها گفته شد را دارند ولی توان لازم برای باد کردن لاستیک ماشینی را که روی جک نیست را ندارند به این معنی که چون توان این پمپ فندکی ها کم است برای باد کردن کامل لاستیک ماشین لازم است تا فشار وزن ماشین را از روی چرخ ها برداشت و ماشین را روی جک بالا برد و بعد لاستیک را باد کرد که این میتواند از معایب برخی کمپرسورهای باد فندکی باشد ولی پمپ باد های فندکی هم هستند که از توان لازم و مورد نیاز برخوردار هستند و نیازی نیست تا خودرو روی جک باشد و بدون هیچ مشکلی لاستیک ماشین را در زمانی که حتی وزن ماشین روی چرخ ها هم هست میتواند باد کند و به فشار باد لازم برساند.
با این وجود به دلیل تفاوت وزن خودرو های مختلف مانند خودرو های هاچ بک ، خودرو های سواری 4 درب (سدان) خودرو های شاسی بلند یا SUV ها ، خودرو های باری مانند وانت ها و پیکاپ ها و خودرو های سنگین مانند اتوبوس یا کامیون ها باید کمپرسور باد مناسب را برای این وزن ها انتخاب نمود. به عنوان مثال کمپرسور باد فندکی که میتواند براحتی تایر یک خودرو سدان را بدون جک باد کند احتمالا برای باد کردن لاستیک یک خودرو شاسی بلند ممکن است دچار مشکل شود.

 

4


به طور معمول کمپرسور هایی که دارای دو سیلندر هستند از توان و قدرت بیشتری برای ایجاد باد یا هوای فشرده برخوردارند و بهتر است برای خودرو های سنگین تر از کمپرسور های فندکی دو سیلندر و قوی تر استفاده نمود.

 

gage

 

قیمت پمپ باد فندکی

از مهمترین عوامل انتخاب یک کمپرسور باد فندکی قیمت پمپ باد فندکی است که با توجه به کیفیت ساخت آن که بیشتر مربوط به کشور سازنده یا کارخانه و شرکتی است که پمپ باد در آن تولید شده است متفاوت است و بعد از آن مدل و امکاناتی است که یک کمپرسور باد فندکی به آنها مجهز است که در بالا به تمام این امکانات و مشخصات اشاره شد و توضیح داده شد.

 

5

 

ابزار مارکت فروشگاه اینترنتی فروش ابزار و تجهیزات صنعتی است که بازه گسترده ایی از انواع کمپرسور باد فندکی و پمپ باد فندکی و انواع مینی کمپرسور باد را با بهترین برندهای بازار کنار هم گرد آوری کرده تا انتخاب پمپ باد فندکی بنا به نیاز و بودجه شما کاری بسیار راحت و آسان باشد تا با پرداخت و خرید آنلاین بتوانید ابزار مورد نیاز خود را خریداری نموده و با ارسال رایگان در سراسر ایران درب منزل و محل کار تحویل بگیرید.
از بهترین کمپرسور باد فندکی ها میتوان به پمپ باد فندکی رونیکس ، پمپ باد فندکی گالان ، پمپ باد فندکی هیوسان ، پمپ باد فندگی استرانگ و پمپ باد فندکی کنزاکس و پمپ باد بوهو نام برد که همگی از بهترین برندهای بازار و تولید کنندگان کمپرسور باد فندکی است.

 

3

 

نظر (7)

مجموع امتیاز 5 از 5 بر اساس 5 نظر
 1. سعید
 1. 5 / 5

عالی بود

  Attachments
Your account does not have privileges to view attachments in the comment
 
 1. حسین خواستار

با سلام و خسته نباشید
من یک کمپرسور باد برای خودرو توسان نیاز دارم و میخواهم هم با برق شهر کار کند و هم مستقیم به باطری وصل شود و هم فندکی باشد. با قیمت حدود 500 الی 600 کدام برندها را پیشنهاد میکنید که کیفیت مناسبی داشته باشد؟

  Attachments
Your account does not have privileges to view attachments in the comment
 
 1. پشتیبانی
 1. 5 / 5

سلام سلامت باشید
با این حدود قیمت پمپ باد فندکی با این مشخصات سخت پیدا میشه ولی گذشته از قیمت کمپرسور فندکی های رونیکس این قابلیت ها رو دارند مثل پمپ باد فندکی رونیکس 4261 و 4261B
برای راهنمایی بیشتر میتوید با قسمت فروش ابزار مارکت تماس بگیرید.
0...

سلام سلامت باشید
با این حدود قیمت پمپ باد فندکی با این مشخصات سخت پیدا میشه ولی گذشته از قیمت کمپرسور فندکی های رونیکس این قابلیت ها رو دارند مثل پمپ باد فندکی رونیکس 4261 و 4261B
برای راهنمایی بیشتر میتوید با قسمت فروش ابزار مارکت تماس بگیرید.
021-66755495
021-66755496

بیشتر
  Attachments
Your account does not have privileges to view attachments in the comment
 
 1. مهدی
 1. 5 / 5

سلام وقت بخیر من فندکیشو نیاز ندارم برقی 220 ولتی نیاز دارم کسی سراغ داره؟

  Attachments
Your account does not have privileges to view attachments in the comment
  Comment was last edited حدوداً 3 ماه پیش by پشتیبان پشتیبان
 1. پشتیبان
 1. 5 / 5

سلام
مهدی عزیز
با دفتر فروشگاه تماس بگیرید در خدمتتون هستند

  Attachments
Your account does not have privileges to view attachments in the comment
 
 1. سید هاشم حسینی

سلام وقت بخیر ایا با این کمپرسورهای فندکی ماشین میشه برای کار با ایربراش استفاده کرد

  Attachments
Your account does not have privileges to view attachments in the comment
 
 1. پشتیبان
 1. 5 / 5

سلام هاشم عزیز
خیر دوست عزیز نمیتونید استفاده بفرمایید

  Attachments
Your account does not have privileges to view attachments in the comment
 
نظری درج نشده است، اولین نفر باشید که نظر می دهید

نظر خود را بگذارید

میتوانید نظر خود را به عنوان میهمان بنویسید ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید
Attachments (0 / 3)
Share Your Location